Služba za anesteziju i intenzivno liječenje

Služba ima začetke u sklopu Vojne ratne bolnice Tolisa. S razvojem Županijske bolnice Orašje, prije svega Odjela kirurgije i Odjela ginekologije i porodništva, došlo je do potrebe za osnivanjem Odjela za anesteziju i reanimaciju. Operacijska dvorana i intenzivna jedinica su u početku bili smješteni u staroj zgradi bolnice (sadašnje prostorije biokemijskog laboratorija), da bi se kasnije prešlo u dvije moderne operacijske dvorane opremljene najsuvremenijom opremom, kao i u novu jedinicu intenzivnog liječenja s tri kreveta, smještenom na četvrtom katu Županijske bolnice Orašje. Prvi voditelj Službe bio je Miho Ilić, dr.med.spec. anesteziologije sa reanimatologijom, dok danas tu dužnost obavlja Ahmet Hamamdžić, dr.med.spec. ansteziologije sa reanimatologijom. Na odjelu su zaposleni i medicinski tehničari, anestetičari, koji spadaju u najobučenije i najsposobnije medicinske tehničare u medicinskoj struci uopće. Od osnutka Odjela godišnji broj ordiniranih anestezija se kreće oko 400, dok je broj pregledanih pacijenata između 600 i 700.
Odjel za anesteziju i intenzivno liječenje je tijekom pandemije bolesti Covid - 19 podnio ogroman teret liječenja najtežih bolesnika, odnosno onih koji su zahtijevali neki od oblika strojne ventilacije. Najmanja smo bolnica u Bosni i Hercegovini koja je tijekom pandemije liječila i najteže pacijente s Covid - 19.

• Jedinica intenzivnog liječenja
  • Specijalističko konzultativna zaštita
  • Ambulanta za anesteziju

Kontakt telefon ambulante: 031/716 – 300, lokal 346

Upute za pacijente:

Za pregled u ambulanti potrebno je ponijeti svu medicinsku dokumentaciju.

Voditelj Ahmet Hamamdžić, dr.med.spec. anesteziologije sa reanimatologijom Glavna medicinska sestra Katarina Kosić, dipl.med. sestra